Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Komunikaty

Na zdjęciu zrobionym z dołu znajduje się pięć kobiet ubranych w kolorowe stroje. Do ozdób na ich głowach są przymocowane długie barwne korale. Trzy z nich są odwrócone plecami do widza, na tyłach głów mają założone złote maski przedstawiające twarze.

Kategorie publikacji: Wystawy czasowe 

Zdjęcie przedstawia fragment okładki książki. Na okładce dawna fotografia kurortu. Na okładce napis: Janusz Dargacz niżej w liniach Od Sopotu po Stogi. Początki kąpielisk morskich w okolicach Gdańska (1800–1870).

Kategorie publikacji: Publikacje,  Informacje 

Zdjęcie przedstawia trzy dzwony. Na dzwonach łacińskie inskrypcje.

Kategorie publikacji: Informacje 

Zdjęcie przedstawia mężczyznę patrzącego na zdjęcie lotnicze okolic dawnej Poczty Polskiej z zaznaczonymi kierunkami ataku wojsk niemieckich.

Kategorie publikacji: Informacje 

Zdjęcie przedstawia salę wystawową, szklane galerie sklepów oraz odtworzone pomieszczenia mieszkalne z okresu Wolnego Miasta. Z jednej na widza spogląda uśmiechnięty sędziwy gdański bówka.

Kategorie publikacji: Edukacja 

Zdjęcie przedstawia zarys głowy mężczyzny na czarnym tle.

Kategorie publikacji: Informacje 

Zdjęcie przedstawia dwie osoby. Kobieta trzyma kijek, a na nim telefon. Po lewej długowłosy mężczyzna w okularach wskazuje na element starej, masywnej szafy i opowiada o nim. Fot. A. Grabowska (Muzeum Gdańska)

Muzealne lekcje online w ogólnopolskiej odsłonie

Data publikacji 17:10

Kategorie publikacji: Edukacja 

Zdjęcie przedstawia trzy ułożone wydawnictwa muzyczne Fantazja o dawnym Gdańsku. Opakowania granatowe, z wizerunkiem czerwonego fortepianu. Na opakowaniach napisy w językach polskim i angielskim. Napisy polskie: Fantazja o Dawnym Gdańsku, Maciej Gdański, Fortepian. Recital na najstarszym gdańskim fortepianie - nagranie live. Fot. A. Grabowska (Muzeum Gdańska)

Kategorie publikacji: Publikacje,  Informacje