Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Komunikaty

Zdjęcie przedstawia fragment obrazu Apoteoza Gdańska. Panorama dawnego Gdańska z charakterystycznymi punktami kościołem Mariackim, Ratuszem Głównego Miasta, Katownią opasanymi murami miejskimi na tle nieba. Z tego ostatnie wyłania się ręka Boga (JAHWE), która trzyma wieżę Ratusza. Wieża ma po bokach anielskie skrzydła.

Kategorie publikacji: Informacje 

Grafika obchodów Grudnia 1970. Po prawej kontury Pomnika Poległych Stoczniowców i patrzącego na nie człowieka z wyciągniętą ku górze dłonią. Palce układają się w znak litery "V" - symbolu zwycięstwa. Po lewej napisy: Gdańsk pamięta, 50. rocznica Grudnia 1970, 40. rocznica odsłonięcia Pomnika Poległych Stoczniowców.

Kategorie publikacji: Wydarzenia ,  Informacje 

Na zdjęciu trzy książki ułożone jedna na drugiej. Na okładce napis "Co daje Muzeum?"

Kategorie publikacji: Publikacje,  Informacje 

Na zdjęciu obraz Ułan z 3. Pułku Ułanów Śląskich, autor: Wojciech Kossak, ok. 1938, obraz olejny, wymiary: ok. 40 x 50 cm, dedykacja na odwrocie i dołączony list W. Kossaka wraz z kopertą datowany na 4 stycznia 1939, obraz – zgodnie z treścią listu - to najprawdopodobniej autoportret

Kategorie publikacji: Zbiory Muzeum 

Na zdjęciu osoby trzymające koszulkę piłkarską. Od lewej: Władysław Barwiński prezes KS Gedania, Tomasz Szromnik, wiceprezes, Jolanta Sikorowska, Marek Adamkowicz oraz Barbara Janczukowicz i Henryka Flisykowska.

Koszulka GKS Gedania 1922 w zbiorach Muzeum Gdańska

Data publikacji 14:38

Kategorie publikacji: Zbiory Muzeum,  Informacje 

Zdjęcie przedstawia koszulkę piłkarską KS Gedania z długimi rękawami. Środek jest czerwony, boki i rękawy są białe. W tle czarno-białe zdjęcie przedstawiające sportowców z dwudziestolecia międzywojennego ustawionych w szeregu spoglądających na widza.

Kategorie publikacji: Zbiory Muzeum 

Zdjęcie przedstawia wnętrze Kuźni Wodnej w Oliwie. Na pierwszym planie po lewej okap paleniska, metalowe kowadło i przyrząd. Za nimi zawieszone na drewnianej konstrukcji metalowe narzędzia.

Kategorie publikacji: Zbiory Muzeum,  Inwestycje 

Zdjęcie wykonane z drona przedstawia budynek Kuźni Wodnej wraz z otoczeniem. W centralnym miejscu jest budynek kuźni, po lewej i prawej sąsiadujące budynki,  w tle zbiornik wodny na Potoku Oliwskim oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Kategorie publikacji: Zbiory Muzeum,  Inwestycje