Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Komunikaty

Zdjęcie przedstawia trzy dzwony. Na dzwonach łacińskie inskrypcje.

Kategorie publikacji: Wydarzenia  

Grafika promująca konkurs Mój Gdańsk 2021. Na czerwonym tle dwie ręce ułożone w sposób przypominający kadrowanie zdjęć, w środkowej części czarną czcionką nazwa konkursu. Po prawej napis: Prześlij nam swoje zdjęcia do 31 października 2021 r. Pula nagród 20 tys. zł. Regulamin konkursu na www.muzeumgdansk.pl.

Kategorie publikacji: Wystawy czasowe,  Informacje 

Zdjęcie przedstawia fragment obrazu Apoteoza Gdańska. Panorama dawnego Gdańska z charakterystycznymi punktami kościołem Mariackim, Ratuszem Głównego Miasta, Katownią opasanymi murami miejskimi na tle nieba. Z tego ostatnie wyłania się ręka Boga (JAHWE), która trzyma wieżę Ratusza. Wieża ma po bokach anielskie skrzydła.

Kategorie publikacji: Zbiory Muzeum,  Informacje 

Zdjęcie przedstawia widok od dołu na dzwony carillonu i sklepienie szczytu wieży Ratusza.

Kategorie publikacji: Informacje 

Grafika konkursu przedstawia dwie dłonie w pozycji jakby trzymały aparat. Pomiędzy dłońmi napisy w pięciu liniach Konkurs fotograficzny Muzeum Gdańska Mój Gdańsk 2020.

Kategorie publikacji: Wydarzenia ,  Konferencje prasowe 

Opis: Zdjęcie kolorowe. W kadrze na pierwszym planie po prawej drewniany krzyż, za nim kamienne nagrobki. W centrum nagrobek porucznika Edwarda Kawerskiego. Nad napisem symbol Polski Walczącej otoczony laurem. W tle rozmyte sylwetki harcerzy.

Kategorie publikacji: Wydarzenia ,  Informacje 

Na zdjęciu zrobionym z dołu znajduje się pięć kobiet ubranych w kolorowe stroje. Do ozdób na ich głowach są przymocowane długie barwne korale. Trzy z nich są odwrócone plecami do widza, na tyłach głów mają założone złote maski przedstawiające twarze.

Kategorie publikacji: Wystawy czasowe 

Zdjęcie przedstawia fragment okładki książki. Na okładce dawna fotografia kurortu. Na okładce napis: Janusz Dargacz niżej w liniach Od Sopotu po Stogi. Początki kąpielisk morskich w okolicach Gdańska (1800–1870).

Kategorie publikacji: Publikacje,  Informacje